1. ARCHITEKTURA
  2. ATRIUM SYSTEM
  3. EKO
  4. INTERIOR
  5. NOWOŚCI
  6. RADY ARCHITEKTA
  7. REALIZACJE

Szklane schody w Villii Natura, Warszawa

ATRIUM PRESTIGE

Atrium Lineo

Szklane schody w Villii Natura, Warszawa

Dodany sierpień 12, 2011 przez Atrium

Firma Atrium podjęła współpracę z projektantką Evą Minge przy projekcie Villa Natura w Warszawie. Atrium zaprojektowało specjalnie z tej okazji szklane schody ATRIUM SYSTEM GLASS. Dzięki swojej konstrukcji schody przeznaczone są do wnętrz designerskich.

Ewa Minge postawiła na przestronne, opływowe, geometryczne formy, subtelną surowość w kontrapunkcie mocnymi akcentami. Nowoczesne, minimalistyczne oświetlenie Swarovskiego obok szklanych schodów wykonanych przez firmę Atrium podwieszonych w górnej części domu, a prowadzących na całkowicie odkryte, oszklone poddasze były jedynymi elementami zdobiącymi surowe a jednak bardzo luksusowe i piękne wnętrze. Szklane schody zaprojektowane dla Villa Natura przez architekta Tomasza Piechowicz we współpracy i według ogólnej koncepcji projektantów wnętrza domu pokazowego pokazują najnowsze trendy we wzornictwie przemysłowym i reprezentują najwyższą półkę ekskluzywnych kolekcji produktów Atrium.

Idea szklanych schodów nie jest nowa, już 2 wieki temu były idee “szklanych domów”. Jednak idea i koncepcja to ulotna rzecz, a realizacja jest już wyzwaniem inżynierskim. Szczególnie, że schody mają pełnić kilka funkcji: mają być elementem komunikacji w pełni użytkowym, neutralną ozdobą wnętrza oraz być elementem wnętrza, który może być przedmiotem produkcyjnym dostępnym do innych domów – uniwersalnym w transporcie i zastosowaniu.
Udało się zrealizować wszystkie 3 założenia. Konstrukcja, jak i stopnie spełniają warunki użytkowe, jakim powinny odpowiadać schody, są neutralnie wystylizowane z założeniem wspomnień o modernizmie, z prostą formą wynikającą z funkcji, jak i dostarczone w krótkim czasie i zmontowane w 1 dzień. Łatwość złożenia konstrukcji z elementów pozwala szybko i optymalnie zrealizować taką konstrukcję do każdego domu na świecie. Materiał jakim jest stal szlachetna sprawdza się we wszystkich elementach użytkowych wnętrza poczynając od noży, mebli, balustrad a na biżuterii kończąc. Cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość, łatwość kształtowania i obróbki oraz zimny i metaliczny efekt końcowy wykończonych powierzchni. Szkło klejone warstwowe jest też “sztuką” tworzenia wytrzymałych elementów o “niewidocznej” masie. Na balustradach znalazły się “tarcze” ze szkła giętego. Połączenie tych materiałów daje nową wartość we wnętrzu: lekkość, przezierność oraz kosmiczny efekt domu przyszłości.

Wnętrze domu zaprojektowanego przez projektantkę Evę Minge jest otwartą formą, w której miejsce znajdą projekty tak firm jak i indywidualnych twórców skupionych wokół Grupy Kreatywnej. Będzie on stanowił swoistego rodzaju galerię możliwości polskiego design’u.

vn2

vn3

vn1

Odpisz

Schody    Stairs    Scale    Treppen    Лестницы    escalier    Schody    Stairs    Scale    Treppen    Лестницы    escalier
Copyright © ATRIUM SYSTEM