1. ARCHITEKTURA
  2. ATRIUM SYSTEM
  3. EKO
  4. INTERIOR
  5. NOWOŚCI
  6. RADY ARCHITEKTA
  7. REALIZACJE

Meble EKO

Lampy EKO

Freshly growing design…

Meble EKO

Dodany październik 4, 2011 przez Atrium

idea

Meble w formacie A0

Marka A0 – Meble Eko, zaprojektowane przez duet projektantów: Monikę Piechowicz i Jacka Wrzosek. Meble wykonano z materiałów pozostałych z procesu produkcji schodów ATRIUM. Wykorzystano również odpady szkła i sukna. W skład ciągle rozwijanej kolekcji wchodzą obecnie: stoliki, lampy, sofa, pojemniki, wieszaki, krzesła i inne formy użyteczne. Meble miały swoja premierę na targach ARENA DESIGN w Poznaniu.

Inspiracja dla projektantów i jednocześnie cecha charakterystyczna A0 stały się kola w postaci otworów wycięte w metalu. Powstałe formy są lekkie, ażurowe, ale i wytrzymałe ze względu na użyty materiał. Cześć kolekcji jest modułowa i pozwala na łączenie elementów tworząc większe formy- tak więc meble sprawdzają się zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych otwartych przestrzeniach. Nowością jest możliwość zastosowania części kolekcji na zewnątrz, jako mebli ogrodowych czy elementów małej architektury.

Najważniejsze dla projektantów A0 jest jednak dbałość o każdy detal kolekcji i ekologiczny charakter mebli, tak by tworząc meble nic się nie zmarnowało. Każdy odpadek metalu znajduje nowe zastosowanie. Meble powstają w działającej już fabryce schodów, również dbającej o ekologiczny charakter linii produkcyjnej.

Odpisz

Schody    Stairs    Scale    Treppen    Лестницы    escalier    Schody    Stairs    Scale    Treppen    Лестницы    escalier
Copyright © ATRIUM SYSTEM