1. ARCHITEKTURA
  2. ATRIUM SYSTEM
  3. EKO
  4. INTERIOR
  5. NOWOŚCI
  6. RADY ARCHITEKTA
  7. REALIZACJE

Black & White

Black & White

Dodany grudzień 14, 2011 przez Atrium

Inspiracja dla projektantki mieszkania była: butelka szampana!
Kiedy podjęła się tematu zaprojektowania mieszkania na Wrocławskiej starówce od razu wiedziała, ze mieszkanie będzie charakterystyczne i zaczarowane , jak miejsce w którym powstał sam projekt.

IMGP1667

Tak, zaczęło się od eleganckiej i niezwyklej butelki szampana, która dostałam od koleżanki we Wiedniu- wspomina Monika Piechowicz projektantka. Butelka jest biała z charakterystycznymi czarnymi kropkami i nowoczesną etykietą. Wiedziałam, że mieszkanie, które będę projektować tez będzie miało akcent black&white. W założeniu mieszkanie miało być klasyczne, proste, funkcjonalne, ale i eleganckie z nuta awangardy i extrawagancji. Idealnie dawało temu wyraz połączenie szlachetne bieli i czerni.

Projekt mieszkania obejmował kompletna modernizacje. Został zlikwidowany wąski korytarz i ściana miedzy kuchnia a salonem-otwierając przestrzeń. Pozostałe ściany zostały zachowane. Na nowo zostały zbudowane ściany łazienki-powiększając ja.

IMGP1674

W salonie połączono paski, kratkę i kropki, ale wszystko w kolorach black&white, konsekwentnie , ale i odważnie. Elementem dominującym jest kawałek ściany miedzy oknami wyłożony tapeta białą w czarne kropki oraz kawałek ściany w kuchni dla dodatkowego kontrastu-odwrotnie wyłożony tapeta czarna w białe kropki. Cała reszta jest już tylko neutralnym tłem łagodzącym całość-grafitowa podłoga, białe ściany i białe meble, biała stolarka.

W planach jest umieszczenie kilku plakatów teatralnych na ścianach, które dodadzą artystycznego ducha.
Nowoczesnym akcentem jest specjalnie zaprojektowana „szafa” , która stanowi jednocześnie lekka przesłonę i oddzielenie salonu od wejście do mieszkania. „Szafa” ma tylko szklane plecy, reszta to obrys szafy w konstrukcji nierdzewnej.

IMGP1686

Ciekawym elementem jest pozostawienie doświetlenia łazienki wstawiając szyby przy suficie. Łazienka również z założenia bardzo klasyczna- ściany wyłożono biała mozaika. Powiększono maksymalnie przez zastosowanie dwóch dużych luster, stykających się w narożniku. Długa, wąska umywalka ukrywa pod sobą szafkę, uzyskano dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

Kuchnia – minimalistyczna Wszystkie sprzęty łącznie z pralka „ ukryto” za białymi frontami Szlachetności nadal czarny kamienny blat. Dodatkowo by zagospodarować ekonomiczne przestrzeń zaprojektowano „mini wyspę” pod oknem.

IMGP1692

Duża sypialnia, bardzo nasłoneczniona, została „ ochłodzona” farbami w chodnych kolorach szarości i błękitu. Zagłówek za łóżkiem wyeksponowany i podkreślony „światłem led” stanowi, główny akcent sypialni. Przygotowany został pod tapetę typu ”sierść”.

Najmniejszy pokój stanowił też największe wyzwanie, gdyż był długi i bardzo wąski. Został optycznie skrócony przez poprzeczne ustawienie białych mebli, zastosowanie pionowych pasów na ścianie. Pomalowano jedną ścianę tego pokoju kolorem „ Vino bianco” ze specjalnej kolekcji farb Decoralu.
To małe mieszkanie jest jak WrocLOVE do zakochania i to od pierwszego momentu. Jest dopracowane w szczegółach i wystarczy usiąść w białym fotelu z lampka szampana i delektować się widokiem za oknami na cudowna panoramę miasta.

IMGP1695

Odpisz

Schody    Stairs    Scale    Treppen    Лестницы    escalier    Schody    Stairs    Scale    Treppen    Лестницы    escalier
Copyright © ATRIUM SYSTEM